trzy kobiety w ruchu

Czy kozaki można nosić do wszystkiego? I tak, i nie. Umiejętnie stworzona stylizacja zapewni nam modny wygląd i nie zaburzy proporcji sylwetki. Z czym zatem łączyć kozaki? Jakie ubrania zawsze dobrze prezentują się w towarzystwie kozaków, a jakich zestawień lepiej unikać? Czy są propozycje stylizacji uniwersalnych, które z każdym typem kozaków będą wyglądać stylowo?

Kozaki i sukienki, czyli stylizacja doskonała

Sukienki prezentują się dobrze z kozakami każdego typu. Choć istnieje pewna zasada mówiąca o tym, że najlepiej, jeśli sukienka nie zachodzi na cholewkę, a kończy się co najmniej kilka centymetrów przed nią, to wiele pań decyduje się zakładać długie sukienki do długich kozaków i to też wygląda dobrze. Pod warunkiem że model kozaków damskich jest dopasowany w kostce. Dzięki temu sylwetka prezentuje się smukło. Natomiast szeroka cholewka mogłaby zaburzyć jej proporcje i sprawić, że kostki będą wyglądać bardzo masywnie. W przypadku sukienek mini i przed kolano wysokość cholewki nie ma znaczenia, ponieważ każdy rodzaj kozaków dobrze wygląda w takim zestawieniu.

Jak łączyć kozaki i spodnie?

O ile sukienki to dość uniwersalne rozwiązanie i wystarczy tylko skupić się na długościach, o tyle w przypadku połączenia spodni i kozaków damskich pojawia się nieco więcej cech, które należy uwzględnić przy tworzeniu stylizacji. Od czego więc zacząć? Od fasonu spodni. Tzw. skinny jeans będą świetnie wyglądać zarówno z kozakami krótkimi, jak i długimi, kiedy będą wpuszczone do środka. Z kolei spodnie szerokie najlepiej zaprezentują się z kozakami krótkimi, lub jeśli kozaki długie będą pod nimi. Kategorycznie nie zleca się wpuszczania szerokich spodni w kozaki. Warto również zwrócić uwagę na kształt czubka. Ze spodniami szerokimi niezwykle stylowo będą wyglądały kozaki w szpic lub z kwadratowym czubkiem.