dziewczyna przymierza buty

Nawet jeśli zimą nie spadł śnieg, niska temperatura sprawia, że bardzo chętnie zamieniamy modne botki i kozaki na buty ocieplane, gwarantujące komfort podczas wyjść z domu. Aby ten komfort zyskać, nie wystarczą pierwsze buty z futerkiem, sięgnięte ze sklepowej półki. Co zatem wpływa na to, że w jednych butach stopy nie marzną, a w drugich już tak? Czy grube, ocieplane buty mogą być modne? Jak je stylizować?

Materiał – czyli co sprawia, że buty są ciepłe?

Jednym z najchętniej wybieranych przez kobiety modeli na zimę są ocieplane buty damskie, tak zwane śniegowce. Choć oczywiście to nazwa umowna i z powodzeniem można je nosić wygodnie, gdy śniegu nie ma. Tego rodzaju buty zimowe wykonane z różnych rodzajów skóry naturalnej, w tym licowanej i welurowej to doskonały wybór na chłodne dni. Materiał w postaci skóry naturalnej cieszy się dużą popularnością z uwagi na trwałość, zapewnienie ciepła oraz walory estetyczne. Zastosowanie go do produkcji butów na zimę daje więc pożądany efekt – obuwie jest modne i zapewnia komfort. Jednak wierzchnia warstwa ze skóry naturalnej to nie wszystko. Ciepło stopom zapewnia przede wszystkim ocieplina, tzw. baranek, który wypełnia but od środka. Uszlachetniony wełną naturalną tworzy komfortowe warunki dla stóp – ogrzewa je, ale nie doprowadza do nadmiernego pocenia.

Jak więc można zauważyć, to przede wszystkim rodzaj zastosowanych materiałów sprawia, że stopy nie przemarzają. Decydując się na zakup obuwia zimowego, dobrze jest sprawdzić, czy zostało wykonane z syntetycznych, czy naturalnych półfabrykatów.

Jak stylizować obuwie zimowe, by wyglądać modnie?

Jeśli Twoim zimowych hasłem przewodnim w stylizacji jest „modnie, ale ciepło i wygodnie”, ocieplane buty damskie typu śniegowce to idealne rozwiązanie. Modele z tej kategorii dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i stylistycznych. Od bardziej eleganckich, wykończonych gładką licowaną skórą naturalną, z umiejętnie ukrytym kożuszkiem, po typowe śniegowce z barankiem wywiniętym na zewnątrz. Obuwie zimowe możesz stylizować dowolnie. Współczesne trendy zapewniają dużą swobodę w dobieraniu elementów stylizacji, dlatego ciesz się modą i ubierz tak, jak lubisz!